پنجشنبه , 9 بهمن 1399

کارشناسی رنگ خودرو – تشخیص رنگ

مرکز تشخیص رنگ مهندس باغشنی

شعبه تهران

آدرس : تهران– خیابان انقلاب - بعد از پل چوبی به سمت میدان امام حسین نرسیده به خیابان گرگان پلاک ۱۸۸

تلفن تماس : 77645397021

تلفن همراه : 09151594132

شعبه مشهد

آدرس : مشهد – حد فاصل چهار راه دانشجو و میدان دانش قبل از معلم 53

تلفن تماس : 38336718051

تلفن همراه : 09155040968

کارشناسی رنگ مهندس باغشنی را در اینستاگرام  نیز دنبال نمایید.

هدف از کارشناسی رنگ خودرو بازدید قطعات تعویضی و قطعات رنگ شده ، بازدید شاسی ها ، بازدید اتاق و برش های اتاق و نیم اتاق خودرومی باشد. در کارشناسی رنگ خودرو علاوه بر بررسی تشخیص رنگ شدگی قطعات، بازدید فنی، بازدید اصالت خودرو و بازدید شاسی ها و چپی بودن یا نبودن خودرو نیز بررسی میشود . نکته مهم این هست که بدانیم هر قطعه ای که رنگ می شود نظیر کاپوت جلو و یا عقب و سقف و درب ها یا گلگیرها در تعیین قیمت خودرو ارتباط کاملا مستقیمی دارند و علاوه برآن در وضعیت خودرو نیز ارتباط مستقیم دارد.

کارشناسی رنگ خودرو - زمان مناسب تعویض باتری خودرو چه زمانی است؟

کارشناسی رنگ خودرو - زمان مناسب تعویض باتری خودرو چه زمانی است؟

کارشناسی رنگ خودرو - زمان مناسب تعویض باتری خودرو چه زمانی است؟

یکی از قطعات کلیدی خودرو، باتری خودرو است که در صورت خراب شدن مشکلات عدیده ای را به وجود می آورد به همین دلیل در این مطلب به بررسی زمان تعویض باتری خودرو پرداخته ایم.

اگر باتری خودرو شما نو باشد حدود 500 الی 700 آمپر شدت جریان را تولید می کند که این مقدار به استارتر موتور خودرو منتقل می شود و میل لنگ را به راحتی به حرکت در آورده و در نتیجه خودرو به سرعت روشن خواهد شد اما اگر باتری خودرو شما عمر خودش را کرده باشد دیگر قادر به تولید آمپر کافی ندارد و در نتیجه استارتر هم توانایی به حرکت در آوردن میل لنگ را نخواهد داشت و در نتیجه خودرو روشن نمی شود. برای مواجهه نشدن با این شرایط باید باتری خودرو را در زمان مناسب تعویض کنید.

عمر باتری خودرو چقدر است؟

عمر باتری خودرو در شرایط معمولی و ایده آل 4 الی 5 سال می باشد.

اما شرایط ایده آل چه شرایطی است؟ شرایط عادی و ایده آل یعنی شرایطی که باتری خودرو شما تحت حرارت های خیلی بالا و یا پایین ، ضربه و لرزش قرار نگرفته باشد اما مسلما باتری خودرو همیشه در شرایط عادی نخواهد بود و عمری کمتر از میزان ذکر شده خواهد داشت.

یک باتری معمولی که از نوع سربی اسیدی است از تعدادی صفحه ی سربی که به صورت خط به خط درون باتری جاسازی شده اند و در مخلوطی از آب و اسید سولفوریک غوطه ور هستند تشکیل شده است. با اینکه این صفحات با مقاومت بالایی طراحی شده اند اما تحت شرایطی ماند لرزش های ممتد ، گرما و یا سرمای شدید و بیش از اندازه ساختار داخلی آن ها شکسته و وضعیت شیمیایی باتری تغییر کرده و از در نهایت از عمر باتری کاسته خواهد شد.

عوامل موثر بر کاهش عمر باتری خودرو

همان طور که گفته شد لرزش های طولانی و شرایط نامناسب آب و هوایی از عواملی است که می تواند بر عمر باتری خودرو تاثیر گذار باشد تا جایی که به گفته ی کارشناسان شرایط نامناسب هوا می تواند عمر یک باتری را به نصف کاهش دهد!

برای مثال کسانی در مناطق گرمسیر زندگی میکنند مسلما برخی روزها باتری خودرو در بالا قرار می گیرد و سلامت باتری را تحت تاثیر قرار می دهد و در نتیجه باعث بروز خرابی می شود. یکی دیگر از عواملی که میتواند بر کاهش عمر باتری اثر بگذارد سفرهای کوتاه میباشد که به دلیل کافی نبودن زمان به خاطر توقف های کوتاه مدت ، باتری خودرو به طور کامل شارژ نخواهد شد و باعث بروز پدیده ای به نام لایه لایه شدن اسید در باتری و آسیب به صفحات در پی آن کاهش طول باتری می شود.

نحوه ی تشخیص پایان عمر باتری خودرو

ساده ترین راه برای تشخیص پایان عمر باتری خودرو این است که خودروی شما در حالت شارژ کامل نتواند پیشرانه را روشن کند ( البته اگر این قضیه ناشی از ایرادی در مدار شارژ باتری خودرو نباشد‌)  خصوصا در هوای سرد که نشان دهنده ی این میباشد که باتری خودرو در وضعیت خوبی نیست و زمان تعویض آن فرا رسیده چرا که همانطور که گفته شد عمر باتری خودرو در حالت ایده آل حداکثر ۴ الی ۵ سال میباشد پس بهتر است در بازه ای زودتر از میزان ذکر شده اقدام به تعویض باتری خودرو بپردازید.  

امتیاز دهی
5/0
رتبه بندی این مطلب:
5/0
اشتراک
Print
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخفی کردن نمایش نظر ها (0)

شما در پاسخ به

نظر شما با موفقیت ثبت شد. بعد از بررسی مدیریت نمایش داده خواهد شد. باتشکر

لطفا یک نظری بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنیدلطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید
ارسال دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان